“Cumhuriyet’in 100. Yılında Tarım” Paneli Yoğun Katılımla Son Buldu

 Düzce Belediyesi, Düzce Kent Konseyi ve Düzce Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen “Cumhuriyet’in 100. Yılında Tarım” adlı panelin 2. oturumu Düzce Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Panele; Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, Düzce Kent Konseyi Başkanı Av. Ali Dilber, Düzce Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreteri Ayfer Yüksel, Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Zeliha Altıntaş, Düzce İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Hüseyin Dikmen, Düzce Kent Konseyi Tarım ve Hayvancılık Çalışma Grubu, Düzce Tarım Kadın Kooperatifi Başkanı Sibel Gün Çabuk, Düzce’de faaliyet gösteren kamu ve özel kurum temsilcileri ile tarım üreticileri katılım gösterdi.

Düzce Milletvekili ve Ak Parti Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir’in mektubunun okunması ile başlayan panelde açılış konuşması yapan Düzce Kent Konseyi Tarım ve Hayvancılık Çalışma Grubu Başkanı Sibel Gün Çabuk; kurdukları kooperatifin 4 yılda önemli işler başardığını söyledi. Düzce’nin üretici kadınlarıyla çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüklerini ifade eden Çabuk, üreten tüm kadınların yanında olduklarını ve kendilerine destek veren herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Zeliha Altıntaş ise; Düzce Belediyesi önünde kurulan Tarım Sokağı’nın önemine değinerek, bu sokakta Düzce’de neler üretildiğinin gösterime sunulduğunu, tüm katılımcıların da burayı gezmeleri gerektiğini vurguladı. Panelin yararlı olacağını ifade eden Altıntaş, panelde emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmasını yapmak için kürsüye davet edilen Düzce Kent Konseyi Başkanı Av. Ali Dilber yaptığı konuşmasında; ziraatın ve tarımın önemine değinerek, toprağa alın teri döken tüm üretici çiftçilere, verdikleri emek için teşekkür etti. Panelin herkes için hayırlı olması temennisinde bulunan Dilber, katılım sağlayan herkese de teşekkür etti.

Gerçekleştirilen açılış konuşmalarından sonra panel; Düzce İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Hüseyin Dikmen, Düzce Kent Konseyi Tarım ve Hayvancılık Çalışma Grubu, Düzce Tarım Kadın Kooperatifi Başkanı Sibel Gün Çabuk, Düzce Nilüfer Kadın Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Selma Demirel, Düzce Valiliği İl Özel İdaresi Proje Müdürü Musa Zeki, Düzce Beltur Genel Müdürü Erdem Yılmaz, Düzce Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Onur Çorak, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Osman Avcı, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Gülden Ak, Düzce Ticaret Odası Proje Ar-Ge Birim Başkanı Engin Çavuş ve tarımda çalışan üretici kadınlar sunumları ile son buldu.

------------------------------------------------------------

Düzce Belediyesi, Düzce Kent Konseyi ve Düzce Üniversitesi işbirliği ile düzenlediğimiz "Cumhuriyet'in 100. Yılında Tarım Paneli"ni Düzce Üniversitesi ve Düzce Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda 2 ayrı panel ve Düzce Belediyesi önünde Tarım Sokağı ile tamamlamış bulunmaktayız.

4.Tarım Panelimize vermiş olduğu destek için 

Düzce Belediye Başkanımız Dr.Faruk Özlü ve Düzce Üniversitesi Rektörü Nedim Sözbir başta olmak üzere Düzce Üniversitesi  Panelistlerimiz,

Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı ve Düzce Kent Konseyi Tarım ve Hayvancılık Çalışma Grubu Başkanımız Prof.Dr.Sevcan Öztemiz'e,

FAO Türkiye Temsilcisi  Yardımcısı Ayşegül Selışık'a,

Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Hüseyin Güngör'e,  Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğr. Görevlisi Doç.Dr.Yener Ataseven'e 

Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr.Zübeyde Filiz Arslan'a, Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Ziraat Mühendisi Mustafa Acar'a, Bolu Güç Birliği Enerji Yatırım A.Ş. Fatih Özdemir'e,

Düzce Belediyesi Meclis Toplantı Salonu 2. Tarım ve Düzce Panelistlerimiz Düzce İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Hüseyin Dikmen'e, Düzce Kent Konseyi Tarım ve Hayvancılık Çalışma Grubu, Düzce Tarım Kadın Kooperatifi Başkanı Sibel Gün Çabuk'a, Düzce Nilüfer Kadın Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Selma Demirelli'ye, Düzce Valiliği İl Özel İdaresi Proje Müdürü Musa Zeki'ye, Düzce Beltur Genel Müdürü Erdem Yılmaz'a, Düzce Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Onur Çorak'a, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Osman Avcı'ya, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Gülden Ak'a, Düzce Ticaret Odası Proje Ar-Ge Birim Başkanı Engin Çavuş'a, tarım emektarı Üreticilerimiz Aliye Baş ve Esra Küçük'e, Tarım Sokağı üreticilerimize, Panelimize destek veren İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne, Düzce Ticaret Odasına, Düzce Ziraat Odasına, Düzce Valiliği İl Özel İdaresi'ne, Çilimli Siyah Pirinç Proje Koordinatörlerine, Kadın Meclisimize, Tarım ve Hayvancılık Çalışma Grubuna, gerek panelimizi gerek sokağımızı ziyaret ederek çalışmamızı değerli kılan  hemşehrilerimize ve basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. 


Düzce için elele,

Düzce için hep birlikte!