Düzce Kent Konseyi Çocuk Meclisi resmi olarak kuruluş sürecini tamamladı. Düzce Belediyesi Celil Yağız Kongre Salonunda gerçekleştirilen 1.Olağan Genel Kurula Düzce Belediye Başkanı, 65.Dönem Teknoloji ve Sanayi Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ, Düzce Kent Konseyi Başkanı Av.Arb.Ali DİLBER, İGM Başkanı Çiğdem GÜNAL, ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri, Düzce Çocuk Meclisi Hazirun, Kent Konseyi Kadın Meclisi Meclisi Başkanı Zeliha ALTINTAŞ ve yönetim kurulu üyeleri, Gençlik Meclisi Başkanı Furkan DERTLİ ve yönetim kurulu üyeleri, kurucu çocuk meclisi üyelerinin aileleri, STK Temsilcileri ve basın mensupları katıldı.
Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü Çocuk Üniversitesi öğrencileri tarafından gitar dinletisi ile başlayan etkinliğin açılış konuşmasını Düzce Belediye Başkanı, 65.Dönem Teknoloji ve Sanayi Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ yaptı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşından sonra Divan Başkanlığı isimleri önerisi sunuldu. Divan Heyeti Başkanlığına Kent Konseyi Genel Sekreteri Ayfer YÜKSEL, Divan Üyeleri olarak Kadın Meclisi Başkanı Zeliha ALTINTAŞ ve Gençlik Meclisi Başkanı Furkan DERTLİ seçildi.
Düzce Çocuk Üniversitesi
çalışmalarının anlatıldığı slayt gösterisinin ardından, Çocuk Hakları Bildirgesini aktarmak için Düzce Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü - Çocuk Hakları Komitesi
Özlem KİBAR Koordinatörlüğünde Çocuk Hakları Bildirgesini anlatıldı.
Etkinlik kapsamında Düzce BİLSEM ( Bilim ve Sanat Merkezi ) Resim Sergisi ve Çocuk Üniversitesi tanıtım standıyla yerini aldı.
Düzce Kent Konseyi Çocuk Meclisinin 88 Kurucu Üyesinin isimleri okundu ve Moderatör Pakize Sadık sunumuyla
Çocuk Meclisi Başkanlığına aday olan 22 çocuk tanıttı ve Düzce ile ilgili taleplerini iletti.
Ardından 1.Olağan Genel Kurulu Başkanlık seçimine seçildi.
Çocuk Meclisi Hazirun listesinin oy kullandığı seçimde oy çokluğu ile Düzce Kent Konseyi Çocuk Meclisi Kurucu Başkanlığı görevine Ömer Faruk ÇALIŞKAN seçildi.
Ömer Faruk ÇALIŞKAN' tebrik ediyor, aday olan bütün çocuklarımızı medeni cesaretleri için kutluyoruz.
Başkanımızı tanıyalım;
Ömer Faruk ÇALIŞKAN
2013 Düzce Doğumludur.
Cumhuriyet İlköğretim Okulu 4. Sınıf Başkanıdır.
Gönüllü çalışmalara yatkın, işbirlikçi çalışmalara açık olan ÇALIŞKAN;
Genel Türk Tarihine ilgilidir. Araştırmayı sever.
Her Türk Çocuğu gibi Vatanseverdir.
Otoriter ve liderlik vasıflarını ön planda taşımakta olup,
yüzme ve judo sporu yapmaktadır.
Hayvan sevgisi ön plandadır.
Düzce Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı
Ömer Faruk ÇALIŞKAN Çocuk Meclisi ile ilk çalışmasını sokak hayvanları için yapacak.
Başkan ÇALIŞKAN'ın Yönetim Kurulunu ve Çalışma Gruplarını kurduktan sonra bütün Çocuk meclisi üyelerinin katılımıyla ilk etkinlik çalışmasında Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk ÖZLÜ tarafından Düzce'ye kazandırılan Batı Karadeniz Bölgesinin en büyük Hayvan Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etmek ve akabinde sokak hayvanlar için
beslenme yapmayı planlanmaktadır.
Düzce Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanımız Ömer Faruk ÇALIŞKAN 'a çok teşekkür ediyor, Çocuk Meclisimizin bütün üyelerini tebrik ediyoruz.
Düzce'mize hayırlı olsun.
Düzce Kent Konseyi Çocuk Meclisi 1.Olağan Genel Kuruluna katılım sağlayan değerli protokolümüze, Kent Konseyi Hazirun' a, Misafirlerimize, Basın mensuplarımıza , çekimler için Düğün Medya İbrahim AYDIN'a, Logo tasarımı için Muammer KIZILIRMAK'a ve tüm katkı sunan hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz.