Düzce Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen ‘Şehir Kimliği ve Sosyal Bütünleşme’ sempozyumu 13 Ekim Perşembe (bugün ) günü saat 10:00 itibariyle başlıyor. İki gün sürecek sempozyumda 50 Akademisyen geçmişten günümüze şehir kimliği ve sosyal bütünleşme konularını bilimsel teoriler ile ele alınacak.

Düzce’nin şehir profilinin ortaya çıkartılması noktasında hayata geçirilen projeler ve yapılan çalışmalar  13-14 Ekim 2022 tarihlerinde düzenlenecek olan ‘Şehir Kimliği ve Sosyal Bütünleşme’ sempozyumu ile bir üst seviyeye çıkartılıyor.

Türkiye’nin önde gelen birçok üniversitesinden 50 akademisyen 13-14 Ekim tarihleri arasında Düzce Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Şehir Kimliği ve Sosyal Bütünleşme Sempozyumu"nda buluşacak. Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan sempozyumda geçmişten günümüze sosyal bütünleşme ve şehir kimliği konuları ele alınacak.

ÖNEMLİ BİR EŞİĞİ AŞIYORUZ
İki salonda eş zamanlı olarak düzenlenecek olan sempozyumda 11 oturum gerçekleşecek.    Sempozyumun Düzce’nin dününe bugününe ve geleceğine ışık tutacağını söyleyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü; "Birbirinden değerli akademisyenlerimizin katkıları ile yapacağımız sempozyumun sonunda şehrimizin değişim ve dönüşüme çok önemli katkıda bulunacağız. Düzce’yi her alanda, her yönüyle, tüm etnik kökenlerinin katkılarıyla marka şehir haline getireceğimize inancım tamdır. Sempozyumun şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyor, geleceğin Düzce’sinin şekillenmesinde katkı sunan tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kaynak : https://duzce.bel.tr/10554-sehir-kimligi-ve-sosyal-butunlesme-sempozyumu-basliyor#gallery_page