Aileyi Güçlendirme Eğitimlerin'de bu hafta Düzce Belediyesi Beltur Kusursuz Kafe'nin misafiri olduk.
🧿 Akran Zorbalığı ve İstismarı interaktif bir sunumla işledik, Korunma yollarını öğrendik.
🧿Sevginin herşederiz.
eyin üstünde olduğuna tam olan inancımızla atölye çalışmalarımızda birbirimize sevgi bileklikleri yaptık. Birbirimize sevgiyle bağlandık.
🧿Ebru Sanatı yapımı öğrendik.
Sanatla hayatımızı güzelleştirdik.
Aileyi Güçlendirme Eğitimleri için Uzm.Psikolog Ersan ŞİMŞEK ve Gamze ESEN'e,
Sevgi Bileklikleri için JinepsAtölye Emel OZAN ve Saniye ALTINIŞIK'a Ebru Sanatı Atölye Çalışması için MF Sanat Atölyesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Merve Feyza TUNCEL'e ve nezaketli ev sahipliği için Düzce Belediyesi Beltur Kusursuz Kafe'nin Kusursuz çalışanlarına çok teşekkür ederiz.
Ziyaretimizde,
Düzce Belediyesinin insan gücü olan Belediye bünyesinde yer alan personelleri ile "Kusursuz Kafe" istihdama güç katarak
engelli istihdamını önemsediğini, engelli istihdamında engel olmadığını yerinde gördük.
Burada engelli bireylerimiz iş hayatına katılmanın mutluluğunu yaşarken, almış oldukları eğitimlerle güçlü ve başarılı çalışanlar olmasınında altyapısı sağlanmış,
çalışanlarına servis eğitimi, iletişim becerileri, hijyen ve mutfak eğitimi vererek
hissettirdikleri özgüvenle beraber güler yüzü ekleyerek hayatlarını kazanmanın özgüveni içinde sosyalleşmeleri sağlanmış,
bu durum öncelikle kendilerine, ailelerine, bize ve topluma başarılı geniş yelpaze halinde güç olarak yansımıştır.
Bu güçlü yelpazeyi yerinde görmekten ziyadesiyle mutlu olduk.
Gerçekleştirilen ve süreğen bir hale getirilerek uzun yıllardır istihdamda yerini koruyan ve geliştiren, çalışma hayatının içerisine yerleşen, öz güvenleri artarak kendilerinde meydana gelen bu gelişim ve değişimle ailelerinin dahi onlar için yaşadıkları gelecek endişelerini ortadan kaldıran Kusursuz Kafe bir alkışı çoktan hakkediyor.
Bugün kocaman yüreklerinde taşıdıkları sonsuz, saf ve duru sevgileri ile bizlerin hayatına tarif edilemez bir güzellik katan kardeşlerimizin her zaman yanında olduğumuzu, Aile Eğitimleri ile farkındalık oluşturma çabalarımızın ve toplumsal bilinci geliştirecek çalışmalarımızın katkı sağlamasını ümit ediyoruz.
12.08.2022